Trnava otočila zápas a vyhrála 3: 1. Postupuje i Slovan a Žilina

Fotbalisté bratislavského Slovanu postoupily do 3. předkola Evropské ligy, když v odvetném zápase 2. předkola zvítězili na hřišti irského druholigovým týmem UC Dublin 5: 1. Hattrickem se blýskl Róbert Vittek. V prvním setkání před týdnem na pastvinách triumfoval Slovan 1: 0.

V 3. předkole se Bratislavané setkají s FK Krasnodar. První duel je na programu 30. července v Rusku, odveta 6. srpna na pastvinách.

Lepší začal Dublin, ale postupně přebíral iniciativu Slovan. Na první gól však musel čekat až do závěru poločasu a přesné hlavičky Vitteka.

Krátce po přestávce Milinkovič vyšachoval se Zreľákom domácí obranu a přidal další gól.Domácí sice pak snížily, ale Slovan kontroloval průběh a v závěru přidal další tři góly.

Fotbalisté MŠK Žilina zdolali Dacii Kišiněv 4: 2 a postoupili do další fáze Evropské ligy. Už příští čtvrtek 30. července vyzvou doma v prvním souboji 3. předkola ukrajinský klub FC Vorskla Poltava, odveta u soupeře je na programu o sedm dní později.

Žilinu uklidnil rychlý gól Vavra, který zblízka doklepů míč do sítě. Pak měli hosté v rozpětí tří minut tři čisté gólové šance, ale nevyužili je. Následně jejich snahu potopil Lozovij, který nejprve fauloval Leticia a po agresivním domluvě směrem k hlavnímu arbitrovi si vysloužil červenou kartu.

Po poločase to už Žilině šlo snadněji. Dacii zlomil druhý gól, který v 50.minutě přidal po Jeličovej akci střelou z hranice šestnáctky Káčer. V 62. minutě přidal třetí gól Škriniar, a přestože už o dvě minuty později perfektně zevnitř šestnáctky trefil na druhé straně Cociuc, inkasovaný gól dění na trávníku výrazně neovlivnil.

Naopak, Ostravě se naskytlo více prostoru v otevřené obraně soupeře a přidala i čtvrtý gól díky Paura. Hostům v závěru už jen zkorigovali.

Ve třetím předkole si zahrají i Trnavčania, kteří nakonec zvládli odvetu v Belfastu proti Linfield a vyhráli 3: 1.

Trnavčania, kteří nastoupili bez více hráčů základní sestavy, prohrávali po prvním poločase 0: 1 po gólu Lowryho. Tentýž hráč pět minut předtím trefil tyč.

Spartak však po přestávce otočil skóre dvěma góly během šesti minut.Nejprve kapitán trefil z dálky, pak vyšla samostatná akce Vojtuš, který předvedl sólo skoro přes celé hřiště. Tentýž hráč o čtyři minuty později pálil do břevna.

Spartak sice v 80. minutě přišel o Bortela, který viděl druhou žlutou kartu, ale v závěru kapitán Sabo přidal třetí gól.

Trnava se ve 3. předkole setká s PAOK FC, který ve čtvrteční odvetě sfoukl Lokomotivu Záhřeb 6: 0. Dva góly vstřelil slovenský reprezentant Róbert Mak.