Hokejista Rangers udeřil rozhodčího, dostal distanc na 10 duelů

NEW YORK. Vedení zámořské hokejové soutěže NHL potrestalo útočníka Daniela Carcilla z New Yorku Rangers distancem na deset zápasů za úder loktem do asistenta rozhodčího.

Rváč Carcillo ve čtvrtečním třetím setkání finále Východní konference proti Montrealu Canadiens se snažil zapojit do šarvátky mezi spoluhráčům Derekem Dorsettom a Brandonem Prustom, který chvíli předtím trefil tvrdě ramenem do hrudi Dereka Stepana.

Čárový arbitr Scott Driscoll chtěl Carcilla od dvojice oddělit a inkasoval úder.Devětadvacetiletý útočník Carcillo dostal automaticky trest do konce utkání a bude pykat i dále na základě pravidla 40.3 týkajícího se ataku na rozhodčího.

“Hráč, který vědomě použije fyzickou sílu vůči rozhodčímu bez úmyslu zranit arbitra nebo, když se pokusí poplivat rozhodčího, dostane trest ne menší než na deset duelů,” uvádí se v regulovat.

Tento trest znamená, že Carcillo si už s největší pravděpodobností nezahraje v této sezoně NHL. Jezdci by se museli dostat do finále play-off a v něm by mohl Kanaďan nastoupit až v případném rozhodujícím sedmém duelu.

Tampa Bay Lightning podepsala kontrakt na tři roky s centrem Tylerem Johnsonem.Informoval o tom specializovaný portál TSN.ca.

Třiadvacetiletý útočník, který reprezentoval USA na končících se mistrovství světa v Bělorusku, je jeden z trojice finalistů Caderovej trofeje určené pro nejlepšího nováčka sezony v NHL. Spolu s ním na tuto cenu aspirují i ​​jeho český spoluhráč Ondřej Palát a Nathan MacKinnon z Colorado Avalanche.

Tyler Johnson a zmíněný center dosáhli v základní části zámořské NHL po 24 branek.Johnson vstřelil po pět přesných zásahů v oslabení iv přesilovce, co se z nováčků v minulosti podařilo jen Dennisovi Marukovi v ročníku 1975/1976.

Center Tampy utvořil rekordy noviců v čase stráveném na ledě (1540: 20 min) a úspěšných vhazování (1275). V případě Johnsona jedná o prvního nedraftovaného kandidáta na Calderovu trofej od roku 1991 (Ed Belfour).Montreal bude bez Prusta

Hokejisté Montrealu Canadiens se budou muset obejít v následujících dvou zápasech finále play-off Východní konference NHL bez křídelní Brandona Prusta.

Ten ve třetím zápase série s New Yorkem Rangers udeřil do obličeje protihráče Dereka Stepana a zlomil mu čelist.

S jedenácti body druhý nejproduktivnější hráč “jezdců” v letošních vyřazovacích bojích Stepan vynechá pro faul a následný chirurgický zákrok blíže nespecifikované časové období. Rangers vedou v sérii hrané na čtyři vítězství 2: 1.

Informace zveřejnil web TSN.ca.