Dobrá zpráva z Minska: Rewa se cítí v reprezentaci v pohodě

MINSK. Nejmladší slovenský útočník Martin Réway odehrál na šampionátu v Minsku všech šest zápasů, zaznamenal tři asistence.

“Ne, nestresuje se. Nevnímám žádnou gólovou kletbu. Je jedno, kdo dá gól, jen aby nám to padalo, “reagoval na otázku SME, zda přijde jeho chvíle v posledním zápase základní A skupiny s Dánskem.

Starší hráči v naší reprezentaci oceňují jeho jemné zacházení s pukem. “Někdy ho třeba usměrnit, když příliš dlouho drží puk, ale dá si říct. Na druhé straně je třeba jeho talent rozvíjet, “říká o něm Miroslav Šatan.Raději útočí

“Naše čtvrtá lajna chodí se záměrem v první řadě nedostat gól, až potom něco vymyslet vpředu, i když se přiznám, že to mi je blíž,” řekl rodák z Prahy.

Při přechodu z juniorské kategorie do seniorské nejsilnější vnímá atmosféru na stadionu a v kabině při zkušenější spoluhráčích.

“Problémy s fyzickou hrou nemám. I když mezi seniory už hrají pořádní chlapi, urostlé typy jsou také v kanadské juniorské soutěži. Vím, kdy se zapřít do bruslí, aby to náraz jejich tělem neschytal naplno, “dodal Rewa, který se vyhnul otázce, se kterými spoluhráči se mu dosud na šampionátu nejlépe hrálo v útočné formaci.

“Nechci se nikoho dotknout, pokud bych ho vynechal.A hlavně mi nedělá problém přizpůsobit se různým hráčským typem. “Relaxuje při play station

Ve volném čase v Minsku tráví při play stationes. “Na delší procházky tu není času, u počítače jsem zvyklý relaxovat i v zámoří.”

Před zápasem s Dánskem Martin nepochyboval, že Slovenský tým vyhraje. “Na mužstvu vidět, že už má vžitý herní systém, počet zbytečných chyb se u nás neustále snižuje. I přechod přes střední pásmo je plynulejší. “

Trenér Vladimír Vůjtek částečně s jeho nominací riskoval, ale nelituje to.

“Má výjimečné prostorové vidění. Přesně tuší, kam mu i za zády nakorčuľoval spoluhráč. Na druhé straně je Martin zvláštní člověk. Má určité záhady. Někdy nimi překvapí i trenéry. “